Data: 2016-05-16 Dodał: admin

 

W toalecie czai się na nas wiele bakterii, które mają działanie chorobotwórcze. Jesteśmy na nie narażeni nie tylko wtedy, gdy korzystamy z toalety w miejscach publicznych, ale również w swoim domu.

 

Chociaż badania wskazują, że deski sedesowe nie są najbrudniejszymi elementami wyposażenia w domach, ponieważ więcej z nich można znaleźć na urządzeniach takich jak telefony, tablety czy komputery, ponadto na desce do krojenia, gąbce do mycia naczyń czy blacie kuchennym, to jednak nie warto lekceważyć tego, co czeka w toalecie. Bakterie, także rotawirusy i norowirusy mogą wywoływać biegunkę i inne nieprzyjemne choroby układu pokarmowego, dlatego też najlepiej chronić się przed nimi w swoim otoczeniu.

 

Deska z powłoką antybakteryjną

Dzisiaj w sprzedaży oprócz zwykłych desek sedesowych można znaleźć również takie, które pokrywane są specjalnymi powłokami antybakteryjnymi, aby zmniejszyć ryzyko przenoszenia się bakterii na ręce. Najczęściej deska sedesowa jest wyprodukowana z tworzywa nazywającego się duroplast, do którego dodaje się nieorganiczną substancję na bazie srebra – srebro posiada właściwości antybakteryjne, dlatego też deska tego rodzaju jest bardziej higieniczna.

 

Zawsze spłukuj toaletę z zamkniętą deską!

Gdy chcesz mieć pewność, że twoja łazienka lub toaleta będą higieniczne czyste, nie wystarczy sama deska z antybakteryjną powłoką, a także częste sprzątanie. Wielu z nas popełnia jeden ważny błąd – niezamykanie toalety. Bez opuszczonej deski sedesowej spłukanie zawartości toalety powoduje rozpylenie po całej okolicy toalety drobinek wody wraz z bakteriami. Mowa o tak zwanej chmurze bakteryjnej, która osiada na desce, podłodze, uchwycie na papier toaletowy, a także innych powierzchniach.

 

Zatem zakupienie deski sedesowej z antybakteryjną powłoką to bardzo dobry pomysł, ale trzeba również pamiętać o tym, że używanie deski powinno być prawidłowe – pozostawianie otwartej toalety nie jest zbyt dobrym pomysłem. Nie można również zapominać o sprzątaniu wokół toalety, a nie tylko dezynfekowaniu samej muszli klozetowej!

 

 

 

Zobacz także