Data: 2016-05-15 Dodał: admin

 

Wiele pań ma problemy z wybraniem takiego kostiumu do kąpieli, który będzie idealny. Nie tylko chodzi tutaj o samą estetykę, ponieważ teraz naprawdę jest w czym przebierać, gdy chodzi o wzory i kolory, ale także o komfort i podtrzymanie. Jak zatem wybrać idealny kostium pływacki?

 

Przede wszystkim podstawą będzie określenie, do czego kostium ma być używany. Można kupić go w celu pływania rekreacyjnego, na wakacje nad morzem czy też na wizytę w aquaparku, ale również może on służyć do uprawiania sportu i pływania wyczynowego.

 

Jednoczęściowy czy dwuczęściowy?

Kobiety o atrakcyjnych figurach i te, które uwielbiają opalanie się, częściej decydują się na kostiumy jednoczęściowe. Można kupić je też w wielu krojach, które będą podkreślały atuty różnych typów sylwetek i jednocześnie maskował ich mankamenty. Oprócz klasycznego bikini są też kostiumy ze stanikami bez ramiączek czy tankini, czyli koszulki kąpielowe. Z kolei jeżeli szukasz dla siebie kostiumu głównie do pływania, sprawdzaj jednoczęściowe kostiumy pływackie, które są wygodniejsze i bardziej opływowe.

 

Jaki rozmiar wybrać?

Kobiety z dużym biustem mają zasadniczo największe problemy z wybraniem dla siebie takiego rozmiaru, który będzie wygodny. Przede wszystkim warto szukać wtedy kostiumów z fiszbinami czy też tak modelowanymi miseczkami, które będą zapewniały odpowiednią przestrzeń dla biustu – to możliwe także w tych jednoczęściowych, które mają wtedy specjalny wewnętrzny stanik.

 

Pamiętaj o tym, że nie każda firma oferuje stroje pływackie w szerokiej gamie rozmiarów, a niektóre ograniczają się tylko do kilku z nich. Lepiej sprawdzać wtedy kostiumy produkowane przez firmy zajmujące się bielizną, ponieważ wybór miseczek i obwodów jest wtedy znacznie większy, a tym samym można łatwiej wybrać taki kostium, który będzie dawał największy komfort w wodzie.

 

Zakupy możesz wykonać zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i online. Przy zakupach w sklepach internetowych możesz także dokonać zwrotu lub wymiany, gdy kostium nie będzie ci odpowiadał.

 

 

 

Zobacz także