Data: 2016-05-16 Dodał: admin

 

Zazwyczaj, gdy mowa o folii stretch, większość z nas jest w stanie powiedzieć bez problemu, o jaki materiał chodzi. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że folie stretch można kupić w wielu różnych wariantach.

 

Folie stretch mają wszechstronne zastosowanie. Tym terminem określa się rozciągliwe i wielowarstwowe folie polietylenowe (PE), które są wytwarzane przez metodę wylewu szczelinowego, nazywanego profesjonalnie „cast”. Do produkcji tego rodzaju materiałów wykorzystuje się polietylen liniowy o niskiej gęstości – LLDPE. Folie stretchowe są używane w szczególności do pakowania oraz ochrony produktów, między innymi do owijania palet, ale również przedmiotów jednostkowych.

 

Folia stretch maszynowa

Jest używana do produktów różnych rodzajów – zarówno ładunków zbiorczych na paletach, jak i większych przedmiotów jednostkowych. Jest przeznaczona do używania z automatami pakującymi.

 

Folia stretch super power

To specjalny stretch do pakowania, który również przeznaczony jest do użycia z maszynami pakującymi, przy czym wyróżnia się większym rozciągiem gwarantowanym. Najczęściej wytwarzany jest w grubościach od 10 do 35 mikrometrów.

 

Folia stretch standardowa

Charakteryzuje się niższym rozciągiem gwarantowanym od folii super power.

 

Folia pre-stretch

To folia, która powstaje poprzez wstępne rozciągnięcie do danej grubości folii stretch. Jej główne zalety to wysokie naprężenie, co daje większą stabilność pakowanym przedmiotom, jest bardziej ekonomiczna, dlatego obniża koszty pakowania, ponadto nie wymaga tak dużego wysiłku podczas naprężania folii. W niektórych foliach pre-stretch stosuje się również zakładki na brzegach, które poprawiają wytrzymałość mechaniczną materiału i zwiększają jego odporność na uszkodzenia. Folia tego rodzaju może być używana zarówno ręcznie, jak i masznowo.

 

Folia stretch ręczna

To folie opakowaniowe stretch przeznaczone do ręcznego owijania. Ich gwarantowany rozciąg wynosi zwykle 100%, natomiast grubość wynosi od 10 do 40 mikrometrów. Dostępne są w różnych rozmiarach.

 

 

 

Zobacz także