Data: 2016-05-16 Dodał: admin

 

Są estetyczne, niedrogie i łatwe w montażu – gdy chodzi o osłony okienne, wewnętrzne rolety materiałowe cieszą się dzisiaj bardzo dużym powodzeniem. Gdy chcesz również ogrodzić się od wzroku innych osób i ochronić wnętrze przed nadmiernym nasłonecznieniem, możesz kupić je na wymiar i w wybranym kolorze. Zanim jednak złożysz zamówienie, sprawdź z nami, na co zwrócić uwagę przy doborze rolet materiałowych.

Najważniejsze to wybranie odpowiedniej konstrukcji rolety oraz materiału – oczywiście, najlepiej zdecydować się na rolety na wymiar, ponieważ wtedy będą idealnie dopasowane do okna, ale również można kupić je jako gotowe – wtedy jednak wybór kolorów i konstrukcji jest już mniejszy. Warszawa jest jednym z miast, gdzie żaluzje rolety Warszawa można kupić w wielu firmach.

 

Kaseta rolety – co warto wybrać?

Rolety można zakupić jak wolno wiszące i bez kasety – nazywane są wtedy często mini roletami, ale również można kupić modele opakowane w dekoracyjne kasety i z bocznymi prowadnicami.

 

Jeżeli zależy ci przede wszystkim na niskich cenach, w takim przypadku najlepszym wyborem będą rolety bez kasety i prowadnic – wtedy materiał wisi na wałku, który jest przymocowany do skrzydła okna na haczykach, dlatego nie ma wtedy potrzeby wiercenia w oknie otworów montażowych. Minusem takiego rozwiązania jest ryzyko zabrudzenia się rolety przez osiadający na niej kurz oraz uszkodzenia boków rolety. Ponadto przy uchylonym oknie boki rolety będą odstawać od szyby i przy wietrze mogą hałasować.

 

Gdy możesz zatem pozwolić sobie na wyższy wydatek, wtedy wybierz rolety kasetowe – wtedy na górze skrzydła okiennego będzie znajdowała się kaseta, a w niej wałek z materiałem. Kaseta może być dopasowana kolorystycznie do okna – niestety, problemem może być dobranie jej koloru do okien drewnianych i drewnopodobnych.

 

Jaki materiał wybrać?

Powinien być on dopasowany do wnętrza, ale można też zdecydować się na uniwersalną kolorystykę – biel czy beże lub roletę w kolorze ramy okiennej, na przykład brązową. Gdy zależy ci na tym, aby materiał zatrzymywał promienie światła, wtedy wybierz materiał zaciemniający – jest on już droższy od standardowego.

 

 

 

Zobacz także

Powiązane wpisy