Data: 2016-05-15 Dodał: admin

 

Dorosłe osoby niepełnosprawne, które mają duże problemy z poruszaniem się, wymagają nie tylko wózka, by móc robić to swobodniej. Także problemem może być umieszczenie osoby niepełnosprawnej na wózku czy też na łóżku. W tym pomagają podnośniki dla osób niepełnosprawnych.

 

Nowoczesne podnośniki to urządzenia, które znajdują szerokie zastosowanie. Takie dźwigi osobowe specjalnego przeznaczenia mogą być stosowane zarówno w warunkach domowych, jak i również w domach opieki, szpitalach, w ośrodkach rehabilitacji czy też na basenach. Pomagają one osobie niepełnosprawnej w codziennych czynnościach, a także wspierają osobę asystującą, która może nie mieć wystarczającej siły do tego, aby ją podnosić.

 

Podnoszenie osoby niepełnosprawnej nie musi być problemem

Bez odpowiedniego podnośnika podnoszenie osoby niepełnosprawnej może być naprawdę trudne i przy tym również niebezpieczne zarówno dla niej, jak dla asystenta. Dlatego też podnośniki dla osób niepełnosprawnych to w takiej sytuacji najlepsze rozwiązanie. Dzięki tego rodzaju sprzętowi można łatwiej przenosić osobę pomiędzy takimi miejscami jak łóżko, wanna, wózek, toaleta, krzesło czy basen.

 

Jaki podnośnik wybrać?

W sprzedaży znajduje się wiele różnych modeli podnośników – można podzielić je zasadniczo na dwa rodzaje, a mianowicie dźwigi osobowe stacjonarne oraz mobilne, czyli ruchome. Modele stacjonarne zwykle montuje się na ścianie przy łóżku osoby niepełnosprawnej, czyli w miejscu, z którego korzysta ona najczęściej. Z kolei modele mobilne mogą być przemieszczane, co powoduje, że są też bardziej wszechstronne, ale zajmują więcej miejsca. Obsługa takich urządzeń jest bardzo prosta, ponieważ są one wyposażone w silniki elektryczne, a sterowanie odbywa się z użyciem pilota.

 

Podwieszki do podnośników dla osób niepełnosprawnych

Aby móc korzystać z podnośnika, musi być on też wyposażony w specjalną podwieszkę, czyli miękkie siedzisko w formie worka. W ten sposób możliwe jest zakładanie i zdejmowanie podwieszki bez potrzeby przesuwania czy podnoszenia osoby niepełnosprawnej. Podwieszki są produkowane w różnych wariantach i należy dobrać je do wzrostu, wagi oraz potrzeb użytkownika. Są oferowane między innymi modele standardowe, z dodatkową podporą głowy, modele do użytku w wodzie.

 

 

 

Zobacz także