Data: 2016-05-15 Dodał: admin

 

Nauka języków obcych nie musi być trudna, zwłaszcza gdy rozpocznie się ją już od najmłodszych lat. To właśnie dzieci najłatwiej przystawiają obce słówka, gramatykę i wymowę, dlatego też jeżeli chcesz ułatwić swojemu maluchowi start w przyszłość, pomyśl o zapisaniu go do przedszkola językowego.

 

Języków obcych mogą uczyć się już kilkulatki. Wprawdzie nie w formie takich lekcji, które uznajemy za standardowe, ale przystosowanych do ich indywidualnych predyspozycji oraz możliwości. W związku z tym warto pomyśleć o edukacji w tym kierunku już od przedszkola. Wiele placówek oferuje angielski, który jest zdecydowanie najpopularniejszym językiem, ale przedszkole zazwyczaj oferuje zajęcia w ograniczonym zakresie, co powoduje, że nie są one tak kompleksowe i nauka z nimi nie jest tak efektywna, chociaż pomagają one maluchom w zdobyciu podstaw.

 

Angielski każdego dnia

Właśnie dlatego lepszym wyborem wtedy, gdy chodzi o skuteczną naukę języka angielskiego, będzie przedszkole dwujęzyczne. Warszawa ma dużo takich właśnie placówek, ale również można bez problemu znaleźć je w innych miastach na mapie całego kraju. W przedszkolach dwujęzycznych nauka angielskiego czy też innego języka odbywa się znacznie bardziej intensywnie, ponieważ dzieci mają z nim styczność na co dzień.

 

Nauka polega przede wszystkim na osłuchiwaniu się z językiem angielskim, na przykład przez piosenki, wierszyki czy wyliczanki. Dodatkowo także prowadzone są lekcje języka angielskiego metodami dostosowanymi do dzieci i często przedszkole anglojęzyczne oferuje też zajęcia z lektorami i native speakerami, więc styczność z językiem obcym jest znacznie większa niż podczas zwykłych zajęć. W takich placówkach pracują doświadczeni nauczyciele, którzy posiadają odpowiednie podejście do maluchów, co pozwala im na uzyskanie bardzo dobrych wyników nauczania.

 

Zatem jeżeli myślisz o zainwestowaniu w rozwój swojego dziecka, pomyśl o nim już w przedszkolu – skorzystanie z oferty przedszkola anglojęzycznego może być strzałem w dziesiątkę!

 

 

 

Zobacz także