Data: 2016-05-16 Dodał: admin

 

Chociaż w Polsce rolety zewnętrzne nie są tak popularne jak w krajach południowej Europy, dzisiaj decyduje się na nie coraz więcej z nas. Gdy myślisz o zakupieniu osłon okiennych, weź je również pod uwagę – ich montaż wiąże się z wieloma korzyściami!

Rolety zewnętrzne produkowane są z lekkiego i wytrzymałego aluminium. To materiał, który jest również odporny na czynniki zewnętrzne. Rolety te mają formę podobną do rolet wewnętrznych – nawijane są na wał umieszczony w kasecie na zewnątrz, przy czym elementy przeznaczone do sterowania znajdują się we wnętrzu domu. Dostępne są w wielu różnych kolorach do wyboru, między innymi białym, brązowym czy szarym, wobec tego można dostosować je do aranżacji budynku.

 

Najczęściej rolety aluminiowe montowane są w celu poprawy bezpieczeństwa budynku – ochrony przed złodziejami i zniszczeniami. Wtedy klienci decydują się na specjalne rolety żaluzje Warszawa antywłamaniowe, których konstrukcja zapobiega ich podważeniu i zniszczeniu, a tym samym przedostaniu się złodzieja do wnętrza. To jednak nie wszystkie zalety, z którymi związany jest montaż tego rodzaju rolet.

 

Również pozwalają one na regulowanie temperatury we wnętrzu budynku – zaciągnięte posiadają funkcję termoizolacyjną, dlatego też zapobiegają przedostawaniu się do wnętrza nadmiernej ilości ciepła energii słonecznej w ciągu lata, natomiast zimą chronią budynek przed nadmiernym wychłodzeniem, zmniejszając straty cieplne generowane w miejscu montażu stolarki okiennej.

 

Oczywiście, zewnętrzne rolety kasetowe tego rodzaju również wpływają na prywatność – zaciągnięte po zmroku ochronią przed wzrokiem wścibskich przechodniów.

 

Warto również wspomnieć, że rolety zewnętrzne są w stanie współpracować z systemami automatyki, także w instalacjach typu inteligentny dom, dlatego też można obsługiwać je pilotem lub zaprogramować je tak, aby otwierały i zamykały się samoczynnie.

 

Gdy interesuje cię inwestycja w rolety, Warszawa jest jednym z miast, gdzie bez problem można zamówić je w wielu firmach zajmujących się ich realizacją. Oferty dostępne są również przez internet.

 

 

 

Zobacz także

Powiązane wpisy