Data: 2016-05-16 Dodał: admin

 

Chcesz szybko dojechać na dworzec lub port lotniczy? A może czeka na ciebie ważna impreza albo spotkanie ze znajomymi. W takich sytuacjach często decydujemy się na taksówkę. Jeżeli szukasz taxi w Warszawie, na pewno zależy ci też na przystępnej cenie. Gdzie będzie można zapłacić za dojazd najmniej?

 

Dzisiaj klienci mogą korzystać nie tylko z usług taksówek zrzeszonych w korporacji, ale również w taksówek dostępnych na smartfona. Każde rozwiązaniem na przy tym swoje plusy i minusy, dlatego też jeżeli interesuje cię taksówka na lotnisko w mieście Warszawa, musisz wybrać, gdzie chcesz szukać dla siebie najlepszej oferty.

 

Zaletą taksówek na smartfona jest przede wszystkim ich niska cena i dostępność. Nie trzeba nigdzie dzwonić, aby zarezerwować dla siebie przejazd – wystarczy tylko smartfon oraz dostęp do internetu. Trzeba też założyć w aplikacji swoje własne konto. Jako że preferowane płatności w takich taksówkach to przede wszystkim karta płatnicza podpięta do aplikacji, nie trzeba wozić ze sobą gotówki albo specjalnie zamawiać taksówki z terminalem płatniczym, chociaż dla niektórych osób nie jest to ulubiona forma płatności. Gdy chcesz zarezerwować taxi w Warszawie, po prostu wybierasz taksówkę, która podjeżdża do ciebie zwykle w kilka minut. Plusem jest też możliwość łatwego sprawdzenia ceny przejazdu – widać ją od razu w aplikacji.

 

Jednak tradycyjne korporacje taksówkarskie także depczą po piętach taksówkarzom ze smartfonów. Obniżają swoje ceny i kuszą klientów tanimi przejazdami. W niektórych korporacjach można korzystać też z promocji, aby zaoszczędzić 10-20% na przejeździe.

 

Gdy szukasz dla siebie taksówek, pamiętaj o tym, aby wybierać te rzeczywiście zrzeszone w korporacjach czy działające w ramach aplikacji – można natknąć się również na tak zwane przewozy osób, gdzie cena za przejazd jest znacznie wyższa, dlatego też zanim wsiądziesz do taksówki na postoju, dobrze sprawdź, czy to rzeczywiście taksówka, aby potem nie musieć narażać się na nieprzyjemności, gdy przyjdzie do płacenia za kurs, który może okazać się kilka razy  droższy niż w taxi.

 

 

 

Zobacz także