Data: 2016-06-13 Dodał: admin

Gdy chcesz sprzedać samochód, gdy musisz posiadać wycenę w celach ubezpieczeniowych, gdy importujesz samochód z Niemiec czy innych krajów Unii Europejskiej – między innymi w takich sytuacjach musisz posiadać jego wycenę. Jeżeli chcesz poznać realną wartość danego pojazdu, w takim przypadku konieczne będzie skorzystanie z usług firm, które specjalizują się w ich wycenie i potrafią zrobić to najbardziej precyzyjnie.
Wycena samochodu polega na określeniu jego realnej wartości na podstawie jego stanu technicznego, wieku, stanu wizualnego, a także innych czynników, dlatego też stosuje się w tym celu szereg różnego rodzaju narzędzi i metod, na podstawie których możliwa jest możliwie jak najbardziej dokładna wycena samochodu lub innego pojazdu, na przykład motocykla, skutera, maszyny.
Czynniki kształtujące wartość samochodu:

marka i model samochodu

rocznik

stan techniczny

historia wypadkowa

przebieg

dodatkowe modyfikacje pojazdu

Oczywiście, są to tylko najważniejsze z czynników, które wpływają na wartość pojazdu, ponieważ jest ich więcej – im bardziej dokładne będą zebrane dane, tym również bardziej precyzyjna będzie wycena. Wycena może być przeprowadzona nie tylko dla samochodu nieuszkodzonego, ale również dla pojazdu uszkodzonego, powypadkowego – takie wyceny wykonuje się na zlecenie ubezpieczyciela.
Gdzie wycenić auto?
Wycena samochodu powinna być przeprowadzona przez profesjonalną firmę, która ma w tej dziedzinie odpowiednie doświadczenie i dysponuje odpowiednimi narzędziami. Aby znaleźć tego rodzaju firmy rzeczoznawcze, wystarczy tylko wpisać do wyszukiwarki słowa typu „wycena samochodu warszawa”, aby od razu znaleźć adresy w Warszawie, ale działają one również w innych miastach w Polsce.
W internecie można znaleźć również różnego rodzaju strony pozwalające na wycenę samochodu on-line, także całkowicie za darmo, ale trzeba pamiętać o tym, że nie zawsze są one uznawane przez instytucje, które wymagają wyceny, dlatego też trzeba wcześniej dowiedzieć się, czy jest to możliwe.

Zobacz także

Powiązane wpisy